Potřebujete si půjčit peníze? Plánujete si koupit vysněnou dovolenou v zahraničí, nebo si chcete koupit nové domácí spotřebiče, auto a podobně? V takovém případě vás bude zajímat Asociace finančních zprostředkovatelů, která sdružuje celou řadu poskytovatelů půjček. Jak ale vybrat toho nejvýhodnějšího poskytovatele? Půjčit si v bance, nebo raději u nebankovní společnosti? Na to se podrobněji podíváme v dnešním článku.

Bankovní vs. nebankovní půjčky

Z nejširšího hlediska bychom mohli půjčky rozdělit na bankovní a nebankovní. První kroky budou bezpochyby mířit do banky. Ale neměla byste jít do první banky, která vás napadne. Když už chcete bankovní půjčku, nejprve na internetu využijte online srovnání půjček, přes které zjistíte, která banka vám může nabídnout nejvýhodnější podmínky.

Jakmile vám srovnání půjček vyhodnotí nejvýhodnější nabídku, pak můžete jít do konkrétní banky, která vám nabídne nejnižší úrokovou sazbu, nejnižší poplatky a hlavně nejvýhodnější podmínky splacení a podobně. V bance ale musíte počítat s tím, že po vás bude požadována celá řada dokladů – dva doklady totožnosti, doklad o pravidelném příjmu, u vyšších částek ručitel či zajištění půjčky. Banky také nahlíží do registru dlužníků a klientům, jež mají v tomto registru záznam, půjčky neposkytují.

  • Dva doklady totožnosti
  • Potvrzení o pravidelném měsíčním příjmu
  • U vyšších částek ručení či ručitel
  • Náhled do registru dlužníků

Kdežto žádost u nebankovní půjčky je mnohem jednodušší. Při výběru nebankovní společnosti hrozí riziko, že narazíte na podvodníka, který chce na vašich finančních problémech vydělat i neférovou cestou, a tak vám stanoví nepřiměřené podmínky, například příliš vysoké úroky, skryté poplatky a podobně. Abyste takovým podvodníkům nenaletěla, měla byste se obrátit na nebankovní společnost s dobrým hodnocením, dobrým jménem na finančním trhu.

Jakmile si vyberete vhodnou nebankovní společnost, pak stačí podat žádost, která je mnohem jednodušší. Často nepotřebujete doklad o příjmech, ani ručitele. Dokonce jsou na trhu k dostání půjčky bez registru. Peníze si můžete půjčit na cokoliv, například na studium, pokud vám přijdou jazykové kurzy Český Těšín nákladné.

Spotřebitelské půjčky

Jestliže si budete kupovat domácí spotřebič v obchodě, kde dávají možnost nákupu na splátky, pak se nemusíte o výběr vhodné společnosti starat. Také AAA Auto nabízí ihned financování vašeho vozidla. Jedná se o takzvané účelové spotřebitelské půjčky, které jsou charakteristické nižší úrokovou sazbou a rychlým sjednáním.