Vybrali jste si zboží a hodláte zaplatit platební debetní kartou?

Kladete si otázku kolik zaplatíte za zakoupené zboží na aukčním webu ebay.com? Odpověď se dozvíte po přečtení tohoto krátkého článku. Cena zboží inzerovaného na největším online tržišti se skládá z dopravy a samotné ceny zboží. Ceny jsou uvedeny v eurech, britských librách nebo amerických dolarech a jelikož ČR máme českou korunu je nutný zpoplatněný převod na naši měnu, konverze na české koruny nás vyjde na cca 2,5 procenta z ceny nákupu. Takže cena za zboží na obrazovce monitoru ( za kterou bylo vydraženo) je o 2,5 procenta nižší než skutečně zaplatíte (máte strženo na účtu).

Ebay používá jako platební systém Pay Pal, který jí patří. Jako platební instrument  jsme použil kartu Fio MC Debit Contactless CZK. Kromě MasterCard lze použít Visa, Amex, Discover nebo PayPal.

Příklady dvou zakoupených věcí na ebay.com

 

Výpis z účtu Fio banky u dvou zakoupených věcí přes ebay.com:

Cena na Ebay 618,29 kč – ztrženo z účtu 645,80rozdíl 27,51

Cena na Ebay 1329,52 kč – ztrženo z účtu 1387,33rozdíl 57,81

Poznámka: ⇒ Při nákupu v zemích EU neplatíte DPH, cla ani poplatek za celní deklaraci. Takže např. aktuálně od roku 2021 se nákup z Velké Británie, která vystoupila z EU prodraží skoro o 30 procent, což není zrovna málo. Já proto dražím jen v rámci zemí EU.

Časté problémy s ČP jsou na dením pořádku

Příklad mého prvního nákupu přes eBay.com z Německa. Prodávající doporučený dopis odeslal 13.2. 2021 a dne 16.2. 2021 byl doručen na vyměňovací poštu Praha 120. 23. 2. volám na vyměnovací poštu s dotazem „kde to drhne“ a dostávám informaci, že mám zavolat na bezplatné číslo zákaznické linky 800 104 410, kde se po po patnácti minutách usilovného čekání dozvídám, že nemají údaje o zásilce. Bylo mi doporučeno týden vysečkat a pak kontaktovat odesílate, aby podal reklamaci u podací pošty (Deutsche Post Brief International).

• Máte tip jak ušetřit, napiště do koméntařů pod článkem.