Letecká sezona mezi červencem a září byla v Česku rekordní, odbaveno bylo 5,5 milionu pasažérů, meziročně se jedná o růst 9,3 procenta. Po sedmi letech narostla i  cena letenek, nyní je 9240 Kč, v prvním pololetí letošního roku byla pod 9000 Kč.

 Jedná se o nárust cen, který je způsoben vyššími požadavky cestujících na kvalitu služby. Již nevítězí jen nejnižší cena, ale nabídka doplňkových služeb či typ nabízeného letadla. Trendem posledních měsíců je zvýšený zájem o prémiové třídy, ty nyní tvoří cca šest procent ze všech prodaných letenek a čtrnáct procent tržeb.

Prodejci letenek, kteří jsou členy Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA), prodali v ČR od ledna do října letenky za necelých šestnáct miliard korun, což je meziroční nárůst o deset procent. Přispívá k tomu rozvoj  mezinárodních letišť v ČR a také rostoucí počet dopravců, kteří provozují převážně lety do našeho hlavního města. V letní sezóně to bylo 68 aerolinek, kteří přepravili své zákazníky do 163 lokalit.

Růst počtu cestujících  se očekává i v zimní sezoně, kdy proti minulému roku přibudou do letového řádu v české metropoli nové destinace. Jde např. o Kutaisi, Marrakéš, Ammán, Belfast, Pisu, Split. Vedle toho se navýší i frekvence a kapacity na nynějších spojích, např. aerolinky Qatar Airways a Korean Air nasadily na své spoje do české metropole dálkové letadlo typu Boeing 787 Dreamliner. Celkově bude z Letiště Václava Havla Praha během zimy létat 60 aerolinek do 114 destinací.